1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Помош околу нов Build

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од steelseries, 28 Јануари 2020.

 1. steelseries

  steelseries
  On your way to fame

  845
  538
  20 Декември 2015
  Машко
  Сакам за 8ми март да и поклонам гејмерско компјутерче на девојка ми.

  Ќе се користи за стрим и гејминг. Затоа одлучив од чичо али рајзен 1700 за 6к.

  Што друго препорачувате?
  Буџет : најевтино што можи.
  Би купувал наново и настаро.

  Ако има некој предлози или продава RAM,GPU,PSU,SSD 100% функционални нека пиши.
  Ќе купувам неколку делови одеднаш. Па до тогаш да е спремен.
   
  Последна промена: 28 Јануари 2020
  На Маша му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,448
  1,017
  8 Декември 2009
  Рам 3200 mhz, gpu од @Pane24, mobo,psu и ssd од @gOJDO. Куќиште h500, кое ти фаќа око.
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 3. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,068
  2,318
  19 Јули 2013
  Не иде тоа така :)
  Купи и нешто друго, најскапо што можи.
   

Сподели

Вчитување...