• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Помош околу Maya и Bryce5!

  • Ја почнал/а темата
  • #1

vandalko

Intern
12 декември 2007
110
0
Ме интересира дали некој знае како можам да имопортирам објекти работени во Maya во Bryce5, а да ми ги зачува текстурите. Пошо кога ги импортирам како *.obj во Bryce кога сакам да го снимам докуметот ми се појавува некаква грешка (generic failure)... Помагајте итно!!!
 

Атачменти

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
43,079
Мислења
838,030
Членови
28,988
Најнов член
simplius
На врв Дно