• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Помош околу материјали за типови на напади

  • Ја почнал/а темата
  • #1

DaciSS

Gaining Experience
3 јануари 2008
949
288
San Francisco
www.linkedin.com
Би ве замолил доколку некој ја има семинарската на Ата (јас му пишав приватна порака али мислам дека подолго време не е активен) за типови на напади или пак некои други материјали на македонски да ми пратите на маил ([email protected]). се што е од форумов и од IT Sec нема потреаб да ми ги препракате, ги имам. Откако ке ја склопам семинарската ветувам дека ке ја uploadiram и ке поставам тука линк.

Фала
 

SwIPE

Intern
29 мај 2007
346
5
Би ве замолил доколку некој ја има семинарската на Ата (јас му пишав приватна порака али мислам дека подолго време не е активен) за типови на напади или пак некои други материјали на македонски да ми пратите на маил ([email protected]). се што е од форумов и од IT Sec нема потреаб да ми ги препракате, ги имам. Откако ке ја склопам семинарската ветувам дека ке ја uploadiram и ке поставам тука линк.

Фала
Мислам дека АТА не ја постави целата семинарска на форумов, туку само делови од неа. Е сега незнам баш во кој подфорум беа тие делови...

About The Topic: Материјали на Македонски јазик кои се објавени OnLine тешко да најдеш (освен IT SEC), на Англиски јазик ги има во изобилство... Е сега имам јас на Српски јазик, па ако сакаш...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,727
Мислења
856,111
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно