1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Помош околу ЛАН

Дискусија во форумот 'LAN // WAN // MAN // PAN // CAN' започната од Niki, 18 Јуни 2007.

 1. Niki

  Niki
  Баниран/a

  404
  1
  21 Април 2007
  Дечки имам еден проблем, користам ЛАН интернет и кога ке ги притиснам двете мали екранчина во долниот десен кош наместо пратени/примени мегабајти ми пишува пратени/примени пакети па како тоа да го променам?
   
 2. GokoMKD

  GokoMKD
  Intern

  39
  0
  14 Април 2007
 3. direktor.e

  direktor.e
  Intern

  608
  4
  6 Април 2007
 4. LiquidWorm

  LiquidWorm
  Администратор

  2,667
  183
  26 Март 2007
  Мислам дека не се менува тоа, инаку статусот покажува пратени/примени пакети во бајти (10.000 ~ 0.01 MB), нема ништо тука проблем.
   
 5. sokolov

  sokolov
  Intern

  7
  0
  4 Јуни 2007
  Здраво,
  Пакетите се со големина од 1500 бајти, така да ти преостанува само да делиш. во Виста го смениле и покажува во бајти. инаку симни си DL/UL Meter и заврши работа....

  Поздрав
  Сокол
  SkopjeWirelessTeam
   
 6. Niki

  Niki
  Баниран/a

  404
  1
  21 Април 2007
  Дечки фала ви за помошта, сега ке го симнам програмчето и се надевам дека ке функционира добро
   
Слични теми
 1. Dr.XaYC
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  947
 2. UnderMyRules
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  2,289
 3. draey
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  778
 4. icka
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,008
 5. malimali
  Одговори:
  19
  Прегледи:
  1,351
Вчитување...

Сподели

Вчитување...