• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Помош околу купување половен монитор

  • Ја почнал/а темата
  • #1

no_retreat

Intern
22 јануари 2011
77
40
Здраво добри луѓе,
Ми треба совет, моментално користам BenQ GL2460 па решив дека е време за апгрејд.
И така пуштив муабет по другари навака натака, и оп, еден познаник се понуди да ми го продае неговиот кој што е користен околу година ипол
се работи за овој монитор - Anhoch PC Market Online - Monitor 32" MSI MAG322CQR LED Gaming 1ms, 165Hz, WQHD, 2x HDMI, DP, Curved, RGB, Height Adjustment
која би била разумна цена да ја платам за мониторот ?

еве и линк од официјалниот сајт на MSI - MSI Optix MAG322CQR – Redefine eSports rules | eSports Gaming Monitor | MSI

Мониторот ќе се користи за photoshop, illustratorи лајт гејминг, csgo i dota2
 

tosca

Intern
4 април 2019
4
2
okolu 20k, no bi ti preporacal da zemes 4k IPS monitor za istite pari dokolku prioritet ti e photoshop, illustrator. I sekako za dota 2 ne ti se potrebni poise od 60hz.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,531
Мислења
846,094
Членови
29,330
Најнов член
Leonard
На врв Дно