• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Помош околу купување на нов монитор

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Russin123

Intern
29 април 2020
1
0
Здраво, деновиве во план сум да земам нов монитор, се мислам за AOC C24G1, 144hz, 24 инчи со VA панел. Повеќе би го користел за играње CSGO, па ми треба вашето мислење дали овој панел е добар, или да купам некој монитор со IPS панел.
 

steelseries

On your way to fame
20 декември 2015
913
574
Skopje
steelseries's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 1700 w/Stock Cooler (Wraith Spire RGB)
Motherboard
Asus x370 Prime PRO
Storage
WD10EZEX Blue
PSU
Cooler Master Vanguard 750+ Gold
RAM
HyperX Predator 2x8GB // 3200Mhz
Video card
Asus GTX 1060 6GB
Mouse
SteelSeries Rival 310
Keyboard
Gigabyte K85 Mechanical RGB
Monitor
Benq RL2455HM
OS
Windows 10 Pro
TN ili IPS, begaj od VA paneli.
Poveke informacii na google
 

skok.

Intern
25 јули 2019
8
1
jas imam benq xl2411k 13iljadi od anhoch zadovolen sum 1 god go imam ako tie za igri samo igranje ne tie gajle za filmoj takva rabota mozis tn ama najubo tie ips va panelite imat ghosting asus vo setek ips se dobri 144hz
 

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,307
4,539
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1
jas imam benq xl2411k 13iljadi od anhoch zadovolen sum 1 god go imam ako tie za igri samo igranje ne tie gajle za filmoj takva rabota mozis tn ama najubo tie ips va panelite imat ghosting asus vo setek ips se dobri 144hz

5. Форматирај ги пораките така да бидат лесно читливи. Користете интерпункциски знаци (точка, запирка, прашалник и сл.).
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,517
Мислења
858,353
Членови
29,929
Најнов член
Jov4e
На врв Дно