• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Помош околу компјутер

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Vikec

Intern
2 јануари 2021
1
2
сакам да зеам нов компјутер со 3070 i9 10та, али продавници као анхоч и сетек немаат ич попусти па да прашам случајно некој да знае некој што има некој во анхоч или сетек вработен пошто слушнав дека за вработени има 20% попуст па ако сака некој да ми помогне , исто така некој доколку знае некој увезувач од странство што носи нека ме контактира ако може
 

Sludge.Factory

Practice makes perfect
7 февруари 2014
1,141
1,825
Gostivar
Sludge.Factory's setup  
Processor & Cooler
Amd Ryzen 3600
Motherboard
Asus B450 Prime
Storage
WD Blue 1tb + SSD 240 GB + NVMe 500GB
PSU
CM Masterwatt 750
RAM
16 Gb Gskill Sniper X 3600 mhz
Video card
ASUS STRIX RTX 3090
Case
Nzxt h500i
Mouse
RAZER Viper Ultimate
Keyboard
RAZER Black Widow Chroma
Monitor
Benq Zowie 24"
OS
Windows 10
повеќе од 10% тешко дека ќе најдеш, особено сега кога немаат ништо на залиха. На повеќето работи што се бараат не даваат никакви попусти моментално, ниту на вработени ниту на братучеди
 

Coach

Intern
6 декември 2020
27
26
Skopje
Немаат толку голем попуст вработените (бар за Anhoch можам да ти потврдам). At best можеш да добиеш "дилерска цена" (термин кој они си го користат, не е мое името/идејата) а тоа ти е некаде измеѓу 7 и 13% и истото зависи од самиот дел, немаат ист попуст за сите делови. А на некои делови каде Anhoch купува од препродавачи не ни даваат попуст (ептен нешто ситно колку да се рече дека те испоштувале) затоа што маржата им е пониска.

Секако погоре кажаново важи за повеќето вработени, да не кажам работници. Ако познаваш некој big shot таму можеби ова би одело и нагоре. Ама не би сакал да шпекулирам за нешто за кое немам проверени информации
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,709
11,031
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
сакам да зеам нов компјутер со 3070 i9 10та, али продавници као анхоч и сетек немаат ич попусти па да прашам случајно некој да знае некој што има некој во анхоч или сетек вработен пошто слушнав дека за вработени има 20% попуст па ако сака некој да ми помогне , исто така некој доколку знае некој увезувач од странство што носи нека ме контактира ако може
Па ти вработен ли си во Анхоч? Убаво ти вика цената е за вработени и за дилери, а ти не си ни едното ни другото. Седи на форум 5 години, учествувај во дискусии, помагај секому, составувај конфигурации за луѓе како дилер и они сами ќе ти понудат после.

Увезувачи имаш во Битола ама имаш и во Скопје, пиши му на @gOJDO
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,010
Мислења
854,591
Членови
29,639
Најнов член
Ivica_regan
На врв Дно