• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Помош околу избор на лаптоп до

Enquito

Practice makes perfect
8 август 2017
1,709
1,046
Само квалитетен екран гледај и тука не мислам на 120хц или резолуција, туку само на квалитетот на екранот, да не те болат очите од долго гледање во него.
 

DonFrozex

Practice makes perfect
9 јуни 2011
1,104
1,363
Да не отварам нова тема, а гледам доста добра дискусија има на оваа:

Дали има нешто подобро/повредно од доле-наведениот модел до 1200-1300 еур?
(достапност во Европа има)

Битно ми е да има јаки перформанси и да е 'future-proof'. Да не мора барем наредните 5 години да мислам да го менувам :)
Мониторот исто да е добар.

https://www.365tageoffen.de/asus-tuf-fa506iv-hn460t-x1000026291

Благодарам.
 

Enquito

Practice makes perfect
8 август 2017
1,709
1,046
Да не отварам нова тема, а гледам доста добра дискусија има на оваа:

Дали има нешто подобро/повредно од доле-наведениот модел до 1200-1300 еур?
(достапност во Европа има)

Битно ми е да има јаки перформанси и да е 'future-proof'. Да не мора барем наредните 5 години да мислам да го менувам :)
Мониторот исто да е добар.

ASUS TUF FA506IV-HN460T AMD Ryzen 7-4800H Notebook 39,6cm (15,6") 16GB RAM, 1TB SSD, FHD 144Hz, RTX 2060, Win 10 Home

Благодарам.
Овој модел е добар, ако можеш да го најдеш некаде на попуст.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,055
Мислења
861,101
Членови
29,913
Најнов член
Jinzoo
На врв Дно