1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Помош околу инсталација на OTRS на FreeBsd

Дискусија во форумот 'BSD' започната од Ивица, 13 Декември 2013.

 1. Ивица

  Ивица
  Intern

  27
  0
  13 oктомври 2009
  Машко
  Само што заврши инсталацијата на ОТРС системот на FreeBsd сервер и на крај ми дава ваква грешка
  ops! An Error occurred.
  Error Message: SecureMode active!

  If you want to re-run the Installer, disable the SecureMode in the SysConfig.

  You can Send a bugreport or go back to the previous page.

  Има некој искуство со вакво нешто за помош? Благодарам
   

Сподели

Вчитување...