• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Помош околу Django / React проект

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Ulrezaj

On your way to fame
20 јуни 2012
356
525
Охрид
Ulrezaj's setup  
Processor & Cooler
Intel I9 - 9900k / NZXT Kraken X62
Motherboard
Gigabyte z390 Aorus Master
Storage
Samsung 860 Evo 250 GB / 3TB Toshiba
PSU
Cooler Master V850
RAM
16GB Kingston HyperX Predator 3200Mhz
Video card
ASUS ROG STRIX RTX 2070Super
Case
Asus TUF GT501
Mouse
Razer Mamba Tournament Edition
Keyboard
Razer Blackwidow Ultimate Stealth
Monitor
Alienware AW2518H
OS
Windows 10 64bit
Ако некој има искуство со Python - Django и deployment на Heroku пишете ми приватна порака. Однапред благодарам :)
 

DonFrozex

Practice makes perfect
9 јуни 2011
1,016
1,250
Еве ќе пишам овде, може ќе му се најде од корист и на некој друг моето искуство со Django & Heroku :)
Ако не ти е ептен шубе - прашај овде, да можат и други да го најдат ова кога ќе дојдат до истиот проблем.
Ако ти е - контактирај ме во ПП.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,526
Мислења
822,619
Членови
28,051
Најнов член
Marko Janevski
На врв Дно