• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Помош околу AdSense

  • Ја почнал/а темата
  • #1

daceee90

Intern
2 март 2008
234
9
vaka drugari znaes li nekoj da mesto adsence na web jas imam nekolku free web strani mestev na edna no dzabe klikaat ama nema nisto pari ne stigaat:S:S dali nekoj znae tocno kako se mestat pozz fala unapred
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
andrijeski ненормална слика се помочав
ептен е лудница


друга
прво не знам кој ти предава македонски
но јас да ти предавам би те ставил на полагање

прво

ти звучи логични
дури и 5 годишно дете нема вака да греши

вака другари знаете ли

првиот ред ми звучи како наместо adsence
да сакаш да стави банери


незнам што пари бараш тука

а за adsence зависи каде
ке си се регистрираш
ти дадат они код
ставиш го на некое место
и со секое кликање ти стиза пари на сметка на таа страна
си поставиш картичка и си ги пребацуваш парите на картичка

подобро објаснување за погорниот пост не очекувај

прво убаво ни објасни па тогаш:))
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
dace ти го објаснив тоа во погорниот пост прочитај то
а за adsence зависи каде
ке си се регистрираш
ти дадат они код
ставиш го на некое место
и со секое кликање ти стиза пари на сметка на таа страна
си поставиш картичка и си ги пребацуваш парите на картичка
се регистрираш ти дадат они код
ставиш на страна и voila:)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

daceee90

Intern
2 март 2008
234
9
dace ти го објаснив тоа во погорниот пост прочитај то


се регистрираш ти дадат они код
ставиш на страна и voila:)
знам за тоа местев јас на www.radio-macedoniafm.tk aма ништо не стига ставам на сметката на ALL TIME уште стои 0.00 и сега чекам нови со нов е-маил и на друг веб
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
секогаш постои можност никој да не кликне таму
посто на таква страна теско е некој да остане повеќе од 5 мин
а не да имаш доволно посетители па и на adsence да ти кликаат:rolleyes:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #10

daceee90

Intern
2 март 2008
234
9
секогаш постои можност никој да не кликне таму
посто на таква страна теско е некој да остане повеќе од 5 мин
а не да имаш доволно посетители па и на adsence да ти кликаат:rolleyes:
да но по пријатели викам ај кликајте тие кликаат и пак стои 0.00 викам јас да не сум несто во грешка гледав инструкции како се местат на blogger aма некако пак неможе да ми се разјасни јас те адднав на мсн ако можеш дојси па и ке ти објаснам поззз
 

Supporter

Gaining Experience
31 август 2008
850
141
Ama jas go vidov toj web tamu imase samo ads for search. Ti odi na google.com/adsense i logiraj se. Potoja odi Setup Ads i Ads for Content tie ti davat pari tebe :) I potoa probaj ;)
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Само да си знаеш ако така правиш т.е. ако викаш да ти кликаат за тебе гугл ќе те банира и сите страни твои ќе одат на бан и завршена приказна.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,702
Мислења
855,881
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно