1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Помош околу 3600 конфигурација

Дискусија во форумот 'Конфигурации' започната од Arabian, 14 ноември 2019.

 1. Arabian

  Arabian
  Gaining Experience

  553
  323
  5 ноември 2013
  Машко
  Стасаа сите делови, да го склопам компјутерот , ќе постирам слики и целосна конфигурација.
  Ви Благодарам на сите за извоеното време и советите.
  Кажувајте која игра да ја симнувам после да играме заедно :D
  Дали некој би сакал да дели столче ?
  upload_2020-1-19_22-22-13.png
   
  На DaVoRkNe и crash им се допаѓа ова.
 2. smole

  smole
  Unstoppable

  3,073
  3,539
  18 Април 2007
  Што точно делови зема?
   
 3. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,393
  13,458
  23 Јануари 2008
  Манга
  И Со смент gpu бидејќи првиот рикна од копање, па не успеа риболингот. Исто така има фалс вентилатори од али експрес и биос за мајнинг. Тоа нели ти го кажаа?
   
  Последна промена: 19 Јануари 2020
  На Arabian му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Arabian

  Arabian
  Gaining Experience

  553
  323
  5 ноември 2013
  Машко
  Ке пишам после/утре целосна конфигурација.
  @gOJDO втор gpu е. Не ги лажи дека е со едно
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 5. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,393
  13,458
  23 Јануари 2008
  Манга
  Втор откако јас ја купив за копање. Пред тоа Бог и уште неколку стручњаци на форумов знаат колку gpu се сменети.
   
 6. Arabian

  Arabian
  Gaining Experience

  553
  323
  5 ноември 2013
  Машко
  Дечки ова испадна комплетната конфигурација
  - AMD Ryzen 5 2600
  - MSI Tomahawk MAX
  - Gskill Trident Z Neo 3200Mhz 2 x 8Gb
  - Gigabyte AORUS GTX1060 6Gb
  - Samsung P981 256Gb
  - Corsair RM750x
  - Modecom Oberon Pro Glass
  Фала ви на сите што помогнавте за избор на компонентите.
   

  Прикачени датотеки:

  На Anungunrama, shooter, gremlin и уште 13 други им се допаѓа ова.
 7. Arabian

  Arabian
  Gaining Experience

  553
  323
  5 ноември 2013
  Машко
  Дечки да не отворам тема , колку би можел да го продадам кулерот што е од процесорот и дајте предлог на нешто афтермаркет, може и водено ладење.
   
 8. 1s3ct0wN

  1s3ct0wN
  Gaining Experience

  147
  87
  18 Септември 2013
 9. Arabian

  Arabian
  Gaining Experience

  553
  323
  5 ноември 2013
  Машко
  Околу 2000-3000 денари
   
 10. Goran995

  Goran995
  Gaining Experience

  231
  361
  16 ноември 2019
  Машко
  ИТ
  Hyper 212 RGB Black Edition

  Ќе ти легне одлично со РАМ-от.
   
 11. Astro

  Astro
  Guru

  6,236
  8,639
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  BOX coolerot е useless. Подобро да си го чуваш во фиока да не ти затреба привремено за некој друг билд.
   
  На Arabian му/ѝ се допаѓа ова.
 12. 1s3ct0wN

  1s3ct0wN
  Gaining Experience

  147
  87
  18 Септември 2013
 13. Arabian

  Arabian
  Gaining Experience

  553
  323
  5 ноември 2013
  Машко
  Го видов, фала за совет. Можеби и тоа ке искочи на крај. Барем по спецификации доста е тивок. Тоа што ми е приоритет на мене.
   
  На Goran995 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Goran995

  Goran995
  Gaining Experience

  231
  361
  16 ноември 2019
  Машко
  ИТ
  Јас го зедов од Сетек, но го немам монтирано, ми фалат уште некои делови, па неам импресии...
   
 15. Arabian

  Arabian
  Gaining Experience

  553
  323
  5 ноември 2013
  Машко
  Само таму мислам го има. Па го порачам веќе, па ке го видам ако ми се свиѓа ке го земам, иако повеќе ми прави кеиф водено ладење:D
   
  На Goran995 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Goran995

  Goran995
  Gaining Experience

  231
  361
  16 ноември 2019
  Машко
  ИТ
  И јас се мислев за водено заради компактност и future-proof, ама не ми се даваа пари сега + 7-8000 денари за квалитетно (читај Corsair) од 240/280mm.
   

Сподели

Вчитување...