1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Помош - No module named ‘turtle’

Дискусија во форумот 'Perl // Ruby // Python' започната од Aka1458, 21 Март 2020.

 1. Aka1458

  Aka1458
  Intern

  26
  2
  18 Февруари 2020
  Машко
  Користам Pycharm и пајтон 3.8 а секаде кажува дека модулот си го има во пајтон lib..
  Кога идам import ми дава дека го нема, помогнете.


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 2. gdamjan

  gdamjan
  On your way to fame

  2,248
  517
  3 Април 2008
  turtle — Turtle graphics — Python 3.8.2 documentation
  > The turtle module provides turtle graphics primitives, in both object-oriented and procedure-oriented ways. Because it uses tkinter for the underlying graphics, it needs a version of Python installed with Tk support.

  можно е твојата инсталација на Python да го нема тоа
   

Сподели

Вчитување...