1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Помош не се инсталира windows преку мултибоот usb

Дискусија во форумот 'Oстанати' започната од Garfield', 24 Април 2019.

 1. Garfield'

  Garfield'
  Intern

  189
  43
  18 Јануари 2019
  Машко
  Здраво на сите
  Имам еден проблем сакам да го направам усб-то multiboot да има xp,win7,win8.1 и win10.

  Е сега пробам прeку yumi да ставам windows xp,после боотирањето на yumi има листа дa избираш windows install ok е но не го покажува windows xp,7,8.1 и win10.
  Кога идам на windows install..
  Ми пишува оддоле
  Booting kernel failed: Invalid argument.
  И пак менито на yumi дојде во нормала на листа да избираш.
  Ми треба да го направам усб-то со сите windows или само со winxp,win7 и 10.
  Благодарам однапред.

  Испратено од HT7 Pro преку IT.mk форум апликација
   
  Последна промена: 24 Април 2019

Сподели

Вчитување...