• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Помош - ми фали флопи драјвот?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Todor91

On your way to fame
8 јануари 2008
808
695
Todor91's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8750H CPU @ 2.20GHz
Motherboard
Asus P8B75-M LX
Storage
ssd m2 KINGSTON SA1000M8240G| Hard Drive: Western Digital WDC WD10SPZX-17Z10T1
RAM
Kingston 24 GB (DDR4-2662)
Video card
NVIDIA GeForce GTX 1050 4096 MB GDDR5
Mouse
Bloody V7
Monitor
MSI
OS
Microsoft Windows 10 (10.0) Professional 64-bit
сега пред малце приметив дека во My Computer ми го нема флопито незнам како али ми требаше да префрлам од флопи во пс и кога глеам ми го нема а во device menager ми го покажува како уклучен ај ве молам кажете ми како да го напраам!!!
 
M

Mr.Alien

Гостин
Како што ти рече Aleks...
Провери ги и контролерот (Integrated Peripherals, најчесто), и основното подмени, каде што се наведени компонентите (ова зависи од БИОС до БИОС).
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
aj idi start pa run i pisi "A:" samo bez navodnicite:), inace ne veruvam deka ti e do biosot poso ti go pisue vo device manager!
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,971
Мислења
853,798
Членови
29,613
Најнов член
mmx1990
На врв Дно