• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

pomosh malku...

  • Ја почнал/а темата
  • #1

TimeHack

Intern
2 август 2007
3
0
jas seuste koristam windows xp no sakam da napravam promena i mi treba negde megu najdobrata serija od linux koja e za mIRC... ako moze nekoj da mi kaze nekoja verzija i od kade da ja nara4am posto veke se nau4iv za windows i ne mi se dopaga vece... i ako mozete da mi kazete kade mozam da najdam linux bash...

pozz se najubavo...
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
jas seuste koristam windows xp no sakam da napravam promena i mi treba negde megu najdobrata serija od linux koja e za mIRC... ako moze nekoj da mi kaze nekoja verzija i od kade da ja nara4am posto veke se nau4iv za windows i ne mi se dopaga vece... i ako mozete da mi kazete kade mozam da najdam linux bash...

pozz se najubavo...
mIRC klient za linux ne postoe .. ima X chat i mnogu drugi i na sekoj linux moze da rabotat, ili pak moze da instaliras WINE i da go podignes mIRCot preku nego... inace ke ti go preporacam SlackWare oti e stabilen brz i ima golemi moznosti
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,038
Мислења
855,000
Членови
29,644
Најнов член
Ogi1990
На врв Дно