• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Помош [kernel32.dll]

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Ata

Intern
21 април 2007
403
1
Decki imam eden prblem. Koristam AVG free edition, kako antivirus, ne koristam firewall, napraviv full scan, i mi pokazuva deka kernell32.dll bibliotekata sodrzinata i e promeneta, koja se najduva vo c:\WINDOWS\system32\kernel32.ddl

Ne kazuva nisto drugo, ama se somnevam sto e promeneta sodrzinata da ne ima nekoj virus, crv ili trojanec. Ama vo antivirusov, za toj fajl nema opcija za repair ili karantin da mu napravam.

Nekoja ideja?

Dali e opasno da go izbrisam fajlot, racno?
 

l3mi

Intern
20 мај 2007
8
0
www.enigmacafe.net
Epa toa tie toa so free edition
Bi ti preporacal da si najdes nekoj antivirus na W projekti so full instalacija i da se trgnes of avg free edition.
p.s. free edition antivirusi se poveke so trikovi, kazuvaat deka nesto ne e vo red za da si go kupis full verzijata.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

Ata

Intern
21 април 2007
403
1
Epa toa tie toa so free edition
Bi ti preporacal da si najdes nekoj antivirus na W projekti so full instalacija i da se trgnes of avg free edition.
p.s. free edition antivirusi se poveke so trikovi, kazuvaat deka nesto ne e vo red za da si go kupis full verzijata.
Знам, ама пошто многу малце од ресурсите користи, веројатно се излажав дека имам добра заштита без да го успорувам компјутерот, ама веројатно мора да ставам некој асолен антивирус.
 

SwIPE

Intern
29 мај 2007
346
5
Decki imam eden prblem. Koristam AVG free edition, kako antivirus, ne koristam firewall, napraviv full scan, i mi pokazuva deka kernell32.dll bibliotekata sodrzinata i e promeneta, koja se najduva vo c:\WINDOWS\system32\kernel32.ddl

Ne kazuva nisto drugo, ama se somnevam sto e promeneta sodrzinata da ne ima nekoj virus, crv ili trojanec. Ama vo antivirusov, za toj fajl nema opcija za repair ili karantin da mu napravam.

Nekoja ideja?

Dali e opasno da go izbrisam fajlot, racno?

Ова не иде во предвид, мислам дека знаеш која е функкцијата на kernel и што воопшто претставува, BTW и не можеш да го избришеш тој фајл. Се што ти останува е да си инсталираш некој подобар Anti-Virus ;)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

Ata

Intern
21 април 2007
403
1
Ова не иде во предвид, мислам дека знаеш која е функкцијата на kernel и што воопшто претставува, ;)
Mislev da ne mozel da napravi kopija od originalot so izmeneta sodrzina, a stariot fajl da e ostaven nepromenat. Ama logicki ne moze taka, posto na ista lokacija se... :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,549
Мислења
859,239
Членови
29,947
Најнов член
bobimila
На врв Дно