• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Помош - emailer.php за phpbb??

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
BUMP ... pls someone help !!!!!
И јас го имам истиот проблем :lut2::lut2::lut2:
 

^Predator

Intern
12 март 2008
293
18
Абе дечки, финтата е до SMTP серверот. Ако имате хостирано на mkd.net пратете им порака на амините ќе ви го решат проблемот. Ова го велам ако ви ја дава оваа грешка:

Failed sending email :: PHP ::

DEBUG MODE

Line : 234
File : emailer.php
 

^Predator

Intern
12 март 2008
293
18
Абе дечки, финтата е до SMTP серверот. Ако имате хостирано на mkd.net пратете им порака на амините ќе ви го решат проблемот. Ова го велам ако ви ја дава оваа грешка:

Failed sending email :: PHP ::

DEBUG MODE

Line : 234
File : emailer.php
EDIT: Ако е овој проблем ево образложение како да го решите:

Safe Mode ON
Smtp Mode OFF

"Она што е проблем кај тебе е што SMTP преку серверот е оневозможено поради спам од некои корисници... "
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,802
Мислења
850,658
Членови
29,488
Најнов член
nikojov
На врв Дно