1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Помош, барам Data Cartridges (Tape) DDS-4 40Gb

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од igoooor7, 21 Февруари 2020.

 1. igoooor7

  igoooor7
  Gaining Experience

  129
  145
  17 Февруари 2015
  Машко
  Знае ли некој каде може да купам тука кај нас во Македонија, Data Cartridges (Tape) DDS-4 40Gb. Ми требаат 10 комада, до сега имам користено HP, Dell, Compaq.....мислам не е битен производителот. Проверив по нашиве ИТ продавници, ама не најдов никаде.

  Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
   
  На b.a му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,019
  4,284
  28 oктомври 2008
  DDS-3 не ти вршат работа?
   
 3. igoooor7

  igoooor7
  Gaining Experience

  129
  145
  17 Февруари 2015
  Машко
  Користам HP DAT 72 уред и скоро сум сигурен дека подржува DDS-3, ама пак капацитетот им е 12-24Gb ако не се лажам. Мислам дека недоволен ми е тој капацитет. За сигурно ке проверам во понеделник кога ќе се вратам на работа. Ке те имам во предвид доколку не се снајдам со DDS-4.

  Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
   

Сподели

Вчитување...