• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Pomos!!!

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

HocusPocus

On your way to fame
3 јули 2007
1,022
620
Vaka mi se pojavi eden problem na PC-to, se si se vklucuva kako so treba si startuva win, no vednas koga ke se vkluci pocnuva da mi koci, t.e. 10 sec raboti kako sto treba a 3 sec blokira, go reinstalirav win no ni toa ne mi pomogna. Ako znae nekoj vo sto e problemot neka pise
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,456
1,247
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Провери преку Task Menagerot дали ти работи некој процес. Мене ми се случи такво нешто. Процесорот ми работеше со 100% при мирување на сите програми. Во Task Menagerot видов дека pctspk.exe користи 100% од процесорот и тоа ми правеше проблеми. Тогаш ненајдов од што е, ама го решив проблемот со формат.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

HocusPocus

On your way to fame
3 јули 2007
1,022
620
Nema nisto vo procesite si raboti procesorot do 10% se kacuva, samo sto go preistalirav win i toa 2 pati go formatirav i pak ne saka.
 

DaRkSlidE

Intern
14 мај 2007
152
2
I kaj mene praveshe slichno.. pa si staviv Ubuntu, ne uspeav da go resham problemot, ama mislam deka ne e do diskot.. barem kaj mene ne e..
 
 • Ја почнал/а темата
 • #8

HocusPocus

On your way to fame
3 јули 2007
1,022
620
Lugeee, sega pak ne mozam ni da go vklucam, se vklucuva kukisteto ama monitorot ne saka da se vkluci si ostanuva vo stand by, a 100% ne e do monitorot, nekoj del e iscurel ama neznam koj????
 

The_Darkness

Gaining Experience
17 мај 2007
103
53
vidi na mojot drugar mu se imase slucuvano nesto slicno(i toa povece pati),go nosese vo servis ama AMC kako AMC,ne uspeaja da go popravat.podocna go odnese na drugo mesto i izleze deka ima BAD sektori na hard diskot.si kupi nov disc i do sega nema nikakov problem.ne sum siguren mozebi i ne e do toa,ama najdobro ke bide da si proveris:rolleyes:
 

staki

Intern
26 јуни 2007
147
3
Види да не имаш проблеми и со RAM посебно ако имаш 2 слота активни.
 

tehnogp

Intern
29 ноември 2007
26
49
Скопје
www.vizuelnopredrealno.mk
tehnogp's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 9 3900X
Motherboard
ASUSTeK COMPUTER INC. TUF X470-PLUS GAMING (AM4)
Storage
Samsung Evo 850(250 gb)/Eco 840 120GB/4 x2TB WD
PSU
PSU 850W Deepcool DQ850 Modular 80Plus.
RAM
64GB G.Skill
Video card
Gigabyte PCX GeForce GTX 1070 Xtreme Gaming 8GB GDDR5
Case
NZXT
Monitor
LG ULTRAWIDE
OS
Windows 10 pro
Ако викаш дека нема слика,може да е графичка,ако воопшто не пали напојување.А ако почне да ти мириса лошо дефинитивно ти е напојувањето
 
 • Ја почнал/а темата
 • #17

HocusPocus

On your way to fame
3 јули 2007
1,022
620
Mi secka vednas koga go vklucam kompjuterot, nema nisto vo procesite so win se si e vo red.
 

mkdev

Intern
1 декември 2007
112
7
што графичка имаш, можно е да е до графичката , или процесорот да е без кулер :))) t.e да не ти лади добро или е откачен
 
 • Ја почнал/а темата
 • #19

HocusPocus

On your way to fame
3 јули 2007
1,022
620
Хех, заборавив да ви пишам дека го оправив, проблемот бил во мрежната картичка биле исталирани несоодветни драјвери и затоа ми сецкаше, ја извадив мрежната картичка и нема гајле :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,754
Мислења
864,034
Членови
30,087
Најнов член
Гиги5
На врв Дно