• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

pomos

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1
8 ноември 2007
81
0
dali moze edno prasenje do site na it forumot.
mi vika adminot deka ne se odnesuvam po pravilata,dali be mi pomognale vi.
tali da izdvam temi za igri,ili da se otkazam od it forumot.
dali admonot da me Banned, vie kazete dame Banned,da ne me Banned mene
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
Jas ne sum za toa nekoj da se banira(osven ako navistina ne pretera),ova e mesto i za it razgovori ali mislam deka tuka moze da postiraat nekoi cool igri bidejki zatoa e staven toj del.Ako ne bese ajde,ama koga e staven zosto ne.Taka logicki razmisluvam da nemase tema za igri ajde ama cim e stavena...
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
[email protected]_11, копираш туториали од други страници и форуми и тврдиш дека ти си ги напишал, ова е кршење на правилата на форумот.
Ако не ти одговараат постоечките правила на форумот или не ги разбираш, подобро воопшто да не пишуваш.
 

D

Администратор
31 март 2007
3,292
2,000
www.iwmnetwork.com
9. Строго е забрането постирање или било каква промоција на материјал кој нарушува авторски права и интелектуална сопственост.
Не потценувајте туѓ труд и размислете како би било нешто за кое Вие сте се мачеле да биде признаено како труд на некој си трет. Почитувајте ја туѓата работа и не ги нарушувајте авторските права и интелектуалната сопственост. Што се смета за нарушување на авторски права или инт. сопственост? Сето она што не е Ваше а го објавувате како Ваше.

10. Доколку постирате материјал кој не е дел од Вашиот труд, истакнете го оргиналниот автор доколку Ви е познат, доколку не - објавете од каде Ви е информацијата.
Доколку постирате нешто кое не е дел од Вашиот труд, едноставно објаснете од каде доаѓа тоа, каде сте го пронашле или пак доколку не Ви е јасен или не го знаете изворот истакнете дека трудот не е Ваш и дека не го знаете авторот. Сето она што ќе биде објавено а нема да е Ваш труд, и притоа не ги истакнете вистинските автори ќе се смета за прекршување на авторски права и интелектуална сопственост.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,792
Мислења
850,518
Членови
29,480
Најнов член
EnemyUnit
На врв Дно