1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Pomos za Ubunty

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од ileste, 3 Март 2013.

 1. ileste

  ileste
  Gaining Experience

  1,241
  303
  26 Јануари 2012
  Iam instalirano na usb, nekoja postara verzija na linux baziran na Ubunty, se vika Ylmf mnogu lice na WinXP, iam napraveno koga ke isklucam da se zacuvaat promenite na usb-to, iam ostaveno okulu 1Gb. Problemot e sega sto ne znam kako mi pojde mestoto sigurno imav barem 300 MB free zaso imase nekoj film na nego i go izbrisav, kaj e potroseno pojma neam. Instalirav VLC, codec, Skype i nekoj download za torrenti mada tie gi izbrisav, kaj se pojdeni tie 1.1 Gb??? Na win e lesno imas scan disk cao prijatno ovde e haos, googlam mi izegoa iljada programcina sekoja za baska problem za cistejne na mesto. I kako moze na Intel Atom, od onie sto gi davaa za nastavnicite, da nemozes vo mozila youtube da gledas seto koci?
   
 2. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,362
  7,343
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Епа хаос е си инсталирал оперативен систем на усб.

  Провери /lost&found фолдерот, прво таму избриши се, па во /var/log
   
 3. ileste

  ileste
  Gaining Experience

  1,241
  303
  26 Јануари 2012
  nemav hard disk na laptopot i morase na usb
   
 4. ileste

  ileste
  Gaining Experience

  1,241
  303
  26 Јануари 2012
  vo var/cashe mi zafaka mesto debconf, var/cashe/apt i var/temp da gi brisam i niv. Nisto nema vo lost+found
   
 5. neW1

  neW1
  Gaining Experience

  675
  143
  10 Мај 2007
  види да не имаш .Trash во ~
   
Слични теми
 1. Ci@_11
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,674
 2. ivanov_nikola85
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,141
 3. sanco
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  778
 4. semir
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  2,411
 5. semir
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  769
Вчитување...

Сподели

Вчитување...