• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Pomos za startiranje na Photoshop

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

mirjana

Intern
31 март 2008
23
0
Napraviv download na Photoshop i sega nemozam da go startiram. Toj e vo zip. Moze li nekoj da mi kaze sto da napravam?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

mirjana

Intern
31 март 2008
23
0
:plachko2:Toj e vo vid na canticka no so sto da go otvoram i da go startuvam dali so adobe ili drugo?
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
ili pak eden screenshot ?
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
895
73
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Да најпаметно би било screen shot да пратиш... Кога ќе влезеш во фолдерот каде што ти е снимен фајлот кликни на PrtScn-Print Screen од тастатурата и после во Paint Edit->Paste и зачувај ја сликата. На крајот оди на www.imageshack.us и уплоадирај ја сликата и линкот што ќе ти го даде за Thumbnails for forum (1) копирај го и пастирај го овде...
 

Wizardion

Intern
2 март 2008
111
1
Go otvaras ZIP-ot, gi extractiras fajlovite na odredena destinacija, i od tamo ke baras setup.exe, ili nesto slicno (executable file za setup) I so ova ako ne mozes da naprais, najdobro Screenshot kako sto velat deckite :)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #10

mirjana

Intern
31 март 2008
23
0
Blagodaram decki, ama ne sum mnogu upatena vo informatikata pa zatoa mozebi e smesno sto rekov canticka, ama pa i zatoa e i ovoj forum. Blagodaram mi pomognavte.
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Blagodaram decki, ama ne sum mnogu upatena vo informatikata pa zatoa mozebi e smesno sto rekov canticka, ama pa i zatoa e i ovoj forum. Blagodaram mi pomognavte.
Прочитај ги инструкциите кои доаѓаат заедно со Photoshop. Убаво е објаснето, чекор по чекор како да го инсталираш :)

Исто така, таму каде што си го downloadирала, треба да има инструкции (претпоставувам сајтот на adobe)
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Мислам дека проблемот беше во un-zip-увањето :)
Колку што гледам среден е проблемот...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,678
Мислења
862,172
Членови
30,037
Најнов член
miki11
На врв Дно