1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

pomos za prevod na filmovi vo gom plear

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од PIROMAN_KU, 12 Декември 2010.

 1. PIROMAN_KU

  PIROMAN_KU
  Intern

  35
  1
  12 Декември 2010
  ke ve molam da mi pomognete vo slucajov sto mi se sluci na edniot kompjuter mi gi pusta filmovite so kirilicen prevod a na drugiot nesaka vo bs plear gi pusta i na 2 ta kom a vo gom plear samo na edniot a na drugiot nesaka ve molam za pomos ako moze nekoj da mi pomogne odnapred blagodaram:isplashen :isplashen:
   
 2. darkone

  darkone
  Intern

  29
  8
  3 Декември 2010
  За BsPlayer оди десен клик subtitles барај font. Ако таму ти е Western или нешто друго смени го во Cyrilic и би требало да ти испадне кириличен превод. Исто и за GOM побарај subtitle font па исто смени го и види резултат
   
 3. PIROMAN_KU

  PIROMAN_KU
  Intern

  35
  1
  12 Декември 2010
  vi blagodaram mnogu a ke moze li da mi pisete zosto i sub file koga ke go otvoram ne go pisuva na kirilica
   
Слични теми
 1. Ruller
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  2,661
 2. PIROMAN_KU
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  7,259
 3. Nipsta
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  594
 4. елекс
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  929
 5. bozidarBT
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  925
Вчитување...

Сподели

Вчитување...