• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Pomos za LAP-TOP

  • Ја почнал/а темата
  • #1

CybeR

Intern
9 јануари 2008
15
1
Zdravo,

Se nadevam deka tuka i e mestovo na temata, kako i da e, imam LT Toshiba. Problemot e sleden: LT si raboti mnogu ubavo, no koga ke mu tekne se isklucuva ekranot (isto kako da odi na Screen Saver - Blank) a se` drugo si raboti, go preinstalirav pred edna nedela, imam antivirus NOD32 i posle 2 skeniranja ne naoga nisto, sto mislam deka go potvrduva moeto somnenie - hardverski problem.
Ve molam za pomos..

Pozdrav
 

MARTIN_MKD

Intern
27 ноември 2007
419
2
Види во Power опциите во Control Panel, под default е наместено мониторот да се исклучува за 20 минути. Стави го на Never и нема да ти се исклучува
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

CybeR

Intern
9 јануари 2008
15
1
Proveriv, ama vo sred rabota se isklucuva, a LT si rabote ne e zaglaven koga ke se izgase ekranot...
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Во Power опциите во Control Panel имаш опција Power schemes. Тука одбери Presentation. После ова не би требало да се гасне мониторот.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43,498
Мислења
821,869
Членови
28,042
Најнов член
Puffy
На врв Дно