1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Pomos za igra

Дискусија во форумот 'Игри' започната од Bontino2, 5 Јануари 2013.

 1. Bontino2

  Bontino2
  Intern

  170
  16
  21 ноември 2012
  Машко
  Dali mozi da se napravi igra bez programirajne i so koja programa ako mozi?
   
 2. FATAL ERROR !

  FATAL ERROR !
  Баниран/a

  579
  269
  24 Август 2011
  Поедноставно, здравје :D
   
Слични теми
 1. Boge
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,528
 2. vladence
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,679
 3. uwemi
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,233
 4. RedEvil
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  848
 5. PIROMAN_KU
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  869
Вчитување...

Сподели

Вчитување...