• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Pomos za Abit IC7-G

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Angel

Intern
21 април 2007
314
27
Mojot problem se sostoi vo toa shto nikako ne mozam da go konfiguriram RAID na mojata maticna. Se utepav od manual baranje, BIOS itn, ama nikako ne odi. A i imam problem so on board mreznata, vo device manager ja nema, a i vo bios nema opcija za vklucuvanje ili isklucuvanje. A primetiv deka vo posledno vreme imam [problemi so bilo koj HDD da go zakacam. Ako nekoj ima slicen problem ili resenie neka pishe.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,629
Мислења
822,000
Членови
28,275
Најнов член
Лени333
На врв Дно