• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Pomos, web camera

  • Ја почнал/а темата
  • #1

daceee90

Intern
2 март 2008
234
9
Drgarcinja vidite vaka imam eden proglem so web cam INTEL UBS nema driveri za nea ama koga ke ja stavam na moj PC ne raboti kamera se pojavuva crno koe treperi i se sto imam na USB mi isklucuva,a na drugi kompjuteri si raboti normalno.Probav i so format na PC menuvav i nekolku vida na windowsi i ostanav na XP Sp3,a kamera nekako da proraboti.Do sto moze da bide problemot POZZ
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,772
Мислења
850,268
Членови
29,471
Најнов член
DaDzoce
На врв Дно