Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Pomos so Dial up

vlatkorun

Intern
8 јуни 2007
633
14
vaka vo firmava ima ISDN linija so NT1 so go dava telekom.Koristat dial-up taka sto NT1 e povrzano so edno pc preku usb.Password, user, broj se e tocno gi proveriv.Nt1 uredot Xpto go gleda vo device maneger vo modems se e vo red i sonego.Koga se konektiram na internet pomine verifying username and password koga dojde registering your computer on the network dade greska vaka nesto glasi:
error 730: your computer and the remote computer did not agree on some of the PPP parameters...

Ke moze li nekoj da mi kaze vo sto e problemot.
 

Dr.Loop

Intern
21 април 2007
36
0
Од некоја причина ти не стигаш до радиусот на провајдерот на кој пробуваш да се конектираш. Незнам кај ISDN, но кај обична dila up конеција се решава со исклучување на LCP extensions, друга варијанта ако во дадениот момент има премногу реквести до радиусот и ти од таа причина да бидеш одбиен пошто времето за риспонс на радиус серверот истекло...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.096
Мислења
974.495
Членови
35.404
Најнов член
altin
На врв Дно