1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

pomos okolu rezolucija na x360

Дискусија во форумот 'Конзоли' започната од theMAD, 11 Јануари 2014.

 1. theMAD

  theMAD
  Practice makes perfect

  1,074
  1,386
  6 Декември 2012
  Машко
  Студент
  koga igram nekoja igra na xboxot nekako mnogu se poznava pixelizacija... toa sto go pisuva so text edvaj nesto se uspeva da se procita.... imam nekoj philips TV neznam so model, i novata xbox 360 e conzola.... kako moze da se resi ovoj problem, dali e do TVto ili Xboxot?
  igrite sto gi igav se gta 5, halo 4, forza 4

  fala i pozz
   
 2. Enforcer_

  Enforcer_
  Practice makes perfect

  946
  1,042
  26 Декември 2012
  Што телевизор е точно? Преку што ти е поврзан Xbox со телевизорот?
   
 3. theMAD

  theMAD
  Practice makes perfect

  1,074
  1,386
  6 Декември 2012
  Машко
  Студент
  Povrzan e so onoie zolt el crven kabel. Tv neznam so model e no utrr ke pokazam slika od nego


  porqcav utre kolega sto e dlobodem da mi zeme hdmi kabel pa kw vidam kako ke bide
   
 4. Enforcer_

  Enforcer_
  Practice makes perfect

  946
  1,042
  26 Декември 2012
  Епа поврзи го преку hdmi и би требало 95% да биде problem solved :D
   
 5. Sephiroth

  Sephiroth
  Баниран/a

  3,492
  2,518
  14 Мај 2008
  Машко
  Се крстам со лева.....
   
  Woofer, prichina, DeluXe-MkD и на уште 1 им се допаѓа ова.
 6. theMAD

  theMAD
  Practice makes perfect

  1,074
  1,386
  6 Декември 2012
  Машко
  Студент
  zasto be, za ovoa so ne e preku hdmi ? koga go zedov imase samo eden kable so xboxot... a najbliskiot grad od mene e 2h od deka da zeam :D
   
 7. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,966
  2,942
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  И со жолтко црвено викаш е поврзано а :D
   
 8. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,808
  5,011
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Му ја зиам левата рака на Sephiroth и му помагам со крстењето коа ќе се умори.gif :)
   
 9. theMAD

  theMAD
  Practice makes perfect

  1,074
  1,386
  6 Декември 2012
  Машко
  Студент
  abe so ja tupite, toj kabel go imase vo kutijata.... 3 nedeli nemav sloboden den da odam da zemam, pa neznam dali e do toa ili nekoj drug problem... first time console owner :D
   
 10. Kajsibebraat

  Kajsibebraat
  On your way to fame

  1,437
  859
  1 Април 2012
  Машко
  мислам дека го тупат зашто имаш напишано жолт и црвен кабел :D
   
 11. Sephiroth

  Sephiroth
  Баниран/a

  3,492
  2,518
  14 Мај 2008
  Машко
  И затоа што модерна конзола поврзува со аналоген кабел од 93-та и се чуди зошто има проблеми.
   
  prichina, The_Man, vlavot и на уште 1 им се допаѓа ова.
 12. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,966
  2,942
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Ако е црт телевизорот ќе мора со жолтко плавко да поврзи :D

  А не ни кажа што тв има?
   
 13. theMAD

  theMAD
  Practice makes perfect

  1,074
  1,386
  6 Декември 2012
  Машко
  Студент
  [​IMG]  aj sea da ve vidam :D neznaev stvarno dali e do kabelot ili ne, sumnjav u toa ali sakav da prasam za sigurno... i da jbg za zotko crveno kabelce, AV bilo :D
   
Слични теми
 1. Edvard
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  676
 2. wrox
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,251
 3. Grid
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  2,339
 4. d.zoki
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,017
 5. skopjetoro
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  851
Вчитување...

Сподели

Вчитување...