• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Pomos los malvare [VBS: MALVARE-GEN]

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Krkac

Gaining Experience
29 февруари 2008
116
91
Zakaciv los malvare koj avastot go prepoznava kako VBS: MALVARE-GEN,koj ne mozese da se izbrise ni preimenuva i ja iskluci resident zastitata,ja zakluci c patricijata (C:\is not accessible.Access is denied),go onevozmozi sistem restore, kreirase nov akaunt i slicno.
Mislam deka go izbrisav so AVG Antispyvare, no ostana problemot so C diskot,neaktivniot antivrus i ne mozam da instaliram nisto vo C .
Ve molam za pomos.
Fala odnapred
 

Атачменти

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
влези во safemode стави hijackthis,spy-bot,spywareterminator и скенирај со нив по ред и бриши ако најде остатоци од вирусот
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Krkac

Gaining Experience
29 февруари 2008
116
91
Ama da mozam so hijackthis

Hijackthis se stava isklucivo kade e windovs smesten a kaj mene e blokirano c patricijata a ako se stavi vo d zavrsuva samo pola rabota skenira samo za rootkitovi a posle restsrt ne prodolzuva.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,699
Мислења
855,864
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно