1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

POMOS!!!(ako mozi i postoi)

Дискусија во форумот 'Видео и аудио продукција' започната од winnybt, 9 Јуни 2007.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. winnybt

  winnybt
  Intern

  23
  0
  5 Јуни 2007
  vaka mi imat kazano deka postoi software za da mozis da go oddelis vokalot od instrumentalkata i pritoa da ostanata i vokalot i instrumentalkata cisti bez nikakvi problemi dali postoi takvo nesto i ako posti prakjajte iminja na softwareili linkoj fala od napred....:pPP
   
 2. DynamicMK

  DynamicMK
  Gaining Experience

  1,624
  168
  11 Април 2007
  Машко
  Како прво не можеш да одделиш вокал од инструменталка пошто у инструменталка нема вокал :) се заедбавам...
  Постојат програми кои се обидуваат но нема некоја која ќе може прецизно да ти го одвои вокалот од музиката...
  Сите работат на принцип да го одвојат „моното“ од стереото пошто вокалот најчесто се снима моно, но во денешнава продукција е изложен на дополнителни стерео експандери со што многу е тешко речиси невозможно...
  Би ти препорачал да побараш на интернет или на некој P2P програм
  инструменталната верзија на песната и вокалот (барај acapella)...
  За програми можеш да пробаш со Adobe Audition или Yogen Vocal Remover...
  Поздрав...
   
 3. winnybt

  winnybt
  Intern

  23
  0
  5 Јуни 2007
  e bas fala ti mnogu bas ke pobaram i spustam ovie software-cinja i ke pisam so naprajv kako naprajv fala mnogu peace pozzz:bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
   
 4. sonic

  sonic
  Intern

  529
  5
  13 ноември 2007
  И што направи ? :D
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...