• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Поместување на фолдер и икони

  • Ја почнал/а темата
  • #1

goran^

Intern
7 април 2007
37
0
Имам еден проблем што не знам од каде е , и до што е.Кога сакам да поместам некоја папка ,песна,фолдер и др.со помос ма курсерот не сакат да се придвижат туку само ке трепнат и ке се показе за момент прецртан круг(забрането паркирање).Дали имам нешто изместено или е некој вирус.:isplashen: Хеееелп.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

goran^

Intern
7 април 2007
37
0
Skenirano e i saveno vo karantin.Mozno da e W32.IRCBot.Imam Norton Internet security.Sto ponatamu da pravam.
P.S:Osven format ,drug odgovor?
 

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,673
191
www.zeroscience.mk
Провери дали фолдерот каде што сакаш да преместиш е read-only, ако е, направи да има write пермисии или одстрани read-only.
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Имам еден проблем што не знам од каде е , и до што е.Кога сакам да поместам некоја папка ,песна,фолдер и др.со помос ма курсерот не сакат да се придвижат туку само ке трепнат и ке се показе за момент прецртан круг(забрането паркирање).Дали имам нешто изместено или е некој вирус.:isplashen: Хеееелп.
Da ne recam za formatiranje ama ako antivirusot ne ti funkcionira skoro pecen si za toa.:LOL:
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Skenirano e i saveno vo karantin.Mozno da e W32.IRCBot.Imam Norton Internet security.Sto ponatamu da pravam.
P.S:Osven format ,drug odgovor?
probaj so povtorno skeniranje ako ti go dade virusot DELETE ne karantin i posle kkoga ke zavrsi restart ako pak go imas problemot vidi i drugi mislenja ako nema drugi mislenja ... togas format
 

reng

Intern
13 август 2007
683
19
Најдобро е да пробаш со друг не го бива Нортон. Касперски ќе ти ги најде и сите што не се вируси, а се опасни за компјутерот.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #10

goran^

Intern
7 април 2007
37
0
:)) Го најдов мојот смртоносен вирус:eek:pasno:,срека сто седна синми да игра една игра од каде за да излезес треба да стиснес Esc.Цели пет дена не ми затребало тоа копче за да приметам дека е заглавено :LOL: .Браво за сите со предлогот формат.:LOL:
P.S.Се шалам и фала на сите за обидот да ми помогнете.
P.s na P.S : Имам уште еден не ресен вирус со цудно име,ама веке е отворена тема за него па ке писам таму.:bravo:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,537
Мислења
858,928
Членови
29,941
Најнов член
искра
На врв Дно