• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Половни лаптопи

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

Mario.Bog

On your way to fame
15 декември 2013
985
508
Скопје
Продавам два лаптопи со следниве спецификации:

1. Asus K555

Се продава одлично сочуван лаптоп, со убава изработка и со следниве спецификации:

CPU: i7 5500U 3.00 GHz
RAM: 12GB Micron DDR3L
GPU: Nvidia 940M 2GB
SSD: Samsung 256GB PM871B
HDD: 500GB Toshiba
Display: 15.6" FullHD 1920 x 1080
OS: Win 10 Pro
Battery: Нова батерија, држи 3-4 часа - со 6 месеци гаранција на истата

Лаптопот е козметички сочуван, променета е термална паста, темелно е исчистен и среден.
Одличен е за гејминг, без проблем ги тера игрици како CSGO, Fortnite, Dota 2 итн.

18.000 денари
IMG_20210510_232110.jpg IMG_20210510_232508.jpg IMG_20210510_232132.jpg
2. Acer E5-532

Продавам одлично сочуван лаптоп со следниве спецификации:

CPU: Intel Pentium N3150 quad-core 2.08 GHz
RAM: 4GB
GPU: Nvidia 920M 1GB
HDD: 1TB Toshiba
Display: 15.6" 1366x768
OS: Win 10 Pro
Battery: батерија, држи 2-3 часа

Лаптопот функционира одлично и одлично е сочуван, но има една мала замерка буквата "Ц" на тастатурата не работи, но со програмче е ремапирана и ставена на копчето Win.

Цена 7000 денари.

IMG_20210602_214134.jpg IMG_20210602_213911.jpg
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

Mario.Bog

On your way to fame
15 декември 2013
985
508
Скопје
Под број 2 продаден, додавам уште еден лаптоп Dell Inspiron N5010 со следниве спецификации:

CPU: i3 370M
RAM: 4GB DDR3
HDD: 320GB
Display: 15.6" 1366x768
Батерија нема, извадена е бидејќи не држеше воопшто.

Лаптопот е солидно сочуван, со по некоја грепка. Променета е термална паста и спремен е за користење. Функционира се на него освен тачпадот.

Цена 3000 денари

IMG_20210620_214056.jpg IMG_20210620_214105.jpg
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,751
Мислења
856,679
Членови
29,749
Најнов член
dukata
На врв Дно