1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Половни лаптопи

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Multipass, 4 Јуни 2019.

Тагови:
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Multipass

  Multipass
  Gaining Experience

  161
  294
  1 ноември 2015
  Машко
  Продавам половни лаптопи:

  1. ASUS K53E бела верзија со Intel Pentium B450, 4GB DDR3 RAM и 500GB HDD. Исправен и без физички оштетувања. Расипана батерија и кабелот за полначот зафркава. 5000 денари.

  2. ASUS K53U со AMD APU C-50, 2GB DDR3 RAM и без HDD. Исправен со неколку физички оштетувања. Расипана батерија. Соодветен за расклопување за делови. 2000 денари.

  3. HP 255 G3 со AMD E1 6010 без RAM и HDD. Освен power копчето сите делови се исправни. Расклопен е и соодветен за делови. 2000 денари.

  Сите 3 лаптопи за 6000 денари или 2 + 3 за 2500 денари.
   
  Последна промена: 4 Јуни 2019
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...