1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Половни компоненти

Дискусија во форумот 'Процесори, матични плочи и меморија' започната од http, 22 Август 2011.

 1. http

  http
  Intern

  1
  0
  22 Август 2011
  Знае ли некој како се движат цените на СТАРО овие делови:

  Процесор AMD 3500 64 Bit на 2,2GHz
  Матична плоча MSI MS-7125 VER: 2.0

  пишете цени
   
 2. Sephiroth

  Sephiroth
  Баниран/a

  3,492
  2,518
  14 Мај 2008
  Машко
  500-700 денари од парче.
   
 3. krema

  krema
  Professor

  10,126
  9,738
  24 Јуни 2009
  Машко
  или двете заедно 1к
   
 4. IT-Fan

  IT-Fan
  Баниран/a

  25
  2
  28 Август 2011
  да не знае некој како се движи цената на ново и на старо на овој разделник: Rarifan SW4 ?
   
 5. Clash

  Clash
  Intern

  116
  10
  18 Јануари 2009
  Двете заедно колку ги даваш?
   
 6. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,346
  7,320
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Мислиш на raritan ваљда KVM свичот? Со оглед на тоа дека е 4 портен со плус УСБ и со оглед на тоа дека кај нас ист таков свич на Trendnet кошта 2500 ден. со 2 години гаранција на ново, не многу. Одреди си цена сам.
   

Сподели

Вчитување...