1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Половни и нови делови

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Jokerski, 13 Декември 2018.

 1. VerifiedUsers Overlay
  Jokerski

  Jokerski
  On your way to fame

  814
  731
  28 oктомври 2010
  Машко
  Прашоци, бели пецива и др. средства за бистрење
  Момци,

  Ги продавам следниве делови:

  RAM G.skill 8GB DDR3 1600mhz F3-1600C11S-8GNT - 2400 ден НОВ СО ГАРАНЦИЈА
  HDD TOSHIBA 7200RPM 32MB SATAIII DT01ACA100 - 2000 ден НОВ СО ГАРАНЦИЈА
  HDD Samsung Spinpoint ST500LM012 500GB 2.5" - 1400 ден половен без мана (слики во ПП)
  SSD 2,5" 250GB SAMSUNG 860 EVO MZ-76E250B - 3000 ден НОВ СО ГАРАНЦИЈА
  SSD 2,5" 250GB SAMSUNG 860 EVO MZ-76E250B - 3000 ден НОВ СО ГАРАНЦИЈА
  HDD 3,5" 3TB WD RED NAS 5400RPM 64MB 24x7 SATAIII WD30EFRX - 5500 ден. НОВ СО ГАРАНЦИЈА
  RAM 2GB HYNIX HMT325S6BFR8C SO-DIMM DDR3 1333mhz - 600 ден половни
  RAM 2GB HYNIX HMT325S6BFR8C SO-DIMM DDR3 1333mhz - 600 ден половни
   
  На Гим010, Oktar, gremlin и уште 5 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  Jokerski

  Jokerski
  On your way to fame

  814
  731
  28 oктомври 2010
  Машко
  Прашоци, бели пецива и др. средства за бистрење
  RAM G.skill 8GB DDR3 1600mhz F3-1600C11S-8GNT - 2400 ден НОВ СО ГАРАНЦИЈА
  HDD TOSHIBA 7200RPM 32MB SATAIII DT01ACA100 - 2000 ден НОВ СО ГАРАНЦИЈА
  HDD Samsung Spinpoint ST500LM012 500GB 2.5" - 1400 ден половен без мана (слики во ПП)
  SSD 2,5" 250GB SAMSUNG 860 EVO MZ-76E250B - 3000 ден НОВ СО ГАРАНЦИЈА ПРОДАДЕНО
  SSD 2,5" 250GB SAMSUNG 860 EVO MZ-76E250B - 3000 ден НОВ СО ГАРАНЦИЈА ПРОДАДЕНО
  HDD 3,5" 3TB WD RED NAS 5400RPM 64MB 24x7 SATAIII WD30EFRX - 5500 ден. НОВ СО ГАРАНЦИЈА
  RAM 2GB HYNIX HMT325S6BFR8C SO-DIMM DDR3 1333mhz - 600 ден половни
  RAM 2GB HYNIX HMT325S6BFR8C SO-DIMM DDR3 1333mhz - 600 ден половни
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  Jokerski

  Jokerski
  On your way to fame

  814
  731
  28 oктомври 2010
  Машко
  Прашоци, бели пецива и др. средства за бистрење
  RAM G.skill 8GB DDR3 1600mhz F3-1600C11S-8GNT - 2400 ден НОВ СО ГАРАНЦИЈА
  HDD TOSHIBA 7200RPM 32MB SATAIII DT01ACA100 - 2000 ден НОВ СО ГАРАНЦИЈА
  HDD Samsung Spinpoint ST500LM012 500GB 2.5" - 1400 ден половен без мана (слики во ПП)
  HDD 3,5" 3TB WD RED NAS 5400RPM 64MB 24x7 SATAIII WD30EFRX - 5500 ден. НОВ СО ГАРАНЦИЈА PRODADENO
  RAM 2GB HYNIX HMT325S6BFR8C SO-DIMM DDR3 1333mhz - 600 ден половни
  RAM 2GB HYNIX HMT325S6BFR8C SO-DIMM DDR3 1333mhz - 600 ден половни
   
 4. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,452
  6,564
  27 Март 2014
  HDD TOSHIBA 7200RPM 32MB SATAIII DT01ACA100 - 2000 ден НОВ СО ГАРАНЦИЈА ?

  Капацитет немаш наведено. Веројатно е 1ТБ.
   
  На Mario.Bog му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Mario.Bog

  Mario.Bog
  On your way to fame

  985
  594
  15 Декември 2013
  Машко
  Да 1ТБ е, јас го имам DT01ACA300 тој е 3ТБ :)
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...