• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проценка половен десткоп компјутер i3 3570, Asus P8-B75, Asus Geforce GTX 650 Ti, 8GB ram 1600mhz

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Bane

Gaining Experience
11 септември 2011
194
166
Bane's setup  
Processor & Cooler
Core i5-3570 3,4GHz
Motherboard
Asus P8B75-M LX
Storage
Samsung 840 evo 120gb 2TB WD 7200rpm 64MB cache Green
PSU
CoolerMaster Silent Pro 500W
RAM
2x4GB Kingston HyperX BLU 1600MHz
Video card
Asus GeForce 650gtx Ti
Case
CoolerMaster K350
Mouse
A4tech X7
Keyboard
A4tech X7
Audio
onboard
Monitor
Dell Ultrasharp U2412M
OS
Windows 10
Ве молам за проценка на конфигурацијата во потпис.

CPU: i3 3570 3.4ghz
MB: Asus P8B75-M LX
SSD: Samsung 840 evo 120gb
HDD: WD Caviar green 2TB
PSU: CoolerMaster SIlent pro 500w
RAM: 8GB Kingston hyperX BLU 1600mhz (2х4GB)
VGA: Asus Geforce GTX 650 Ti
Case: CoolerMaster K350
DVD RW: Asus

Куќиштето би сакал да го продадам комплет.

слики
View: https://imgur.com/a/QzZ7kAO
 

zipi123

On your way to fame
14 јануари 2016
538
516
ЛИСИЧЕ
zipi123's setup  
Processor & Cooler
Intel I3 9100f+Gigabyte Aorus atc700
Motherboard
Asus Tuf B360-Gaming Plus
Storage
NVMe kingston a1000 240gb+Kingston UV480gb+1TB seagate barracuda
PSU
Riotoro enigma G2 650w 80+ gold Full modular
RAM
2x8gb Gskill SniperX 3000mhz cl16
Video card
SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 580 8GB
Case
Aerocool xpredator x3
Mouse
Corsair Harpoon Gaming
Keyboard
HP KU-0316
Audio
Razer Kraken Tournament Edition
Monitor
Samsung SyncMaster BX2231
OS
Win 10 pro x64
CPU: I5 3570 3.4ghz -2500
MB: Asus P8B75-M LX -2000
SSD: Samsung 840 evo 120gb -1200
HDD: WD Caviar green 2TB-2000
PSU: CoolerMaster SIlent pro 500w -1500
RAM: 8GB Kingston hyperX BLU 1600mhz (2х4GB)-1200
VGA: Asus Geforce GTX 650 Ti -1500
Case: CoolerMaster K350 -1000
DVD RW: Asus -/
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Bane

Gaining Experience
11 септември 2011
194
166
Bane's setup  
Processor & Cooler
Core i5-3570 3,4GHz
Motherboard
Asus P8B75-M LX
Storage
Samsung 840 evo 120gb 2TB WD 7200rpm 64MB cache Green
PSU
CoolerMaster Silent Pro 500W
RAM
2x4GB Kingston HyperX BLU 1600MHz
Video card
Asus GeForce 650gtx Ti
Case
CoolerMaster K350
Mouse
A4tech X7
Keyboard
A4tech X7
Audio
onboard
Monitor
Dell Ultrasharp U2412M
OS
Windows 10
Куќиштето оди на продажба за 11.500 ден.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

Bane

Gaining Experience
11 септември 2011
194
166
Bane's setup  
Processor & Cooler
Core i5-3570 3,4GHz
Motherboard
Asus P8B75-M LX
Storage
Samsung 840 evo 120gb 2TB WD 7200rpm 64MB cache Green
PSU
CoolerMaster Silent Pro 500W
RAM
2x4GB Kingston HyperX BLU 1600MHz
Video card
Asus GeForce 650gtx Ti
Case
CoolerMaster K350
Mouse
A4tech X7
Keyboard
A4tech X7
Audio
onboard
Monitor
Dell Ultrasharp U2412M
OS
Windows 10
Ако може некој админ да го промени насловот и објавата во i5 процесор (грешка е стои i3)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

Bane

Gaining Experience
11 септември 2011
194
166
Bane's setup  
Processor & Cooler
Core i5-3570 3,4GHz
Motherboard
Asus P8B75-M LX
Storage
Samsung 840 evo 120gb 2TB WD 7200rpm 64MB cache Green
PSU
CoolerMaster Silent Pro 500W
RAM
2x4GB Kingston HyperX BLU 1600MHz
Video card
Asus GeForce 650gtx Ti
Case
CoolerMaster K350
Mouse
A4tech X7
Keyboard
A4tech X7
Audio
onboard
Monitor
Dell Ultrasharp U2412M
OS
Windows 10
Продадено надвор од форумот!


Sent from my MI 9 using Tapatalk
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,570
Мислења
820,696
Членови
28,228
Најнов член
Nikojsi
На врв Дно