• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Поклопување на опциите!

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
Не знам дали сте забележале, но последниве неколку дена опциите за големина и боја на фонтот се преклопуваат и од 2 не работи ни една.
Не знам дали е само кај мене овој проблем.

 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
2,997
510
www.ibiz.mk
да да треба да се среди и кога пројдеш со маус на остантите им се смени иконата т.е. нека поголема биде и со сива позадина :rolleyes:
тука може истотака смајли да ги стават доле малку да дојде во линија се:rolleyes:
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
2,997
510
www.ibiz.mk
администратори проверете во header на стилот во АКП

мене таму ми правеше исто проблем
само што не функционираше големина и боја на текст
видете некоја опција да не ви смета или ако имате надворешно CSS на header-ot
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
43,518
Мислења
822,433
Членови
28,050
Најнов член
mindifislytherin
На врв Дно