• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Појачувач за сигнал за кабелска телевизија

  • Ја почнал/а темата
  • #1

vetervomagla

Intern
20 септември 2008
13
0
Вчера ставив тв тјунер. Го поврзав на истата линија од интернетот со сплитер.Ама сигналот ми е намален малку.Поточно послаб за 6dBmV. Каде тука може да се најде појачувач за сигнал и колку пари е. Фала
 

sumi

On your way to fame
8 април 2007
1,129
770
Кавадарци
www.uhost.mk
sumi's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-4710HQ
Storage
SAMSUNG 840 500GB SSD Evo
RAM
2x8GB DDR3 1600MHz
Video card
nVidia GTX860 4GB GDDR5
Case
Notebook Lenovo Y50-70
Mouse
Logitech M705
Monitor
15.6" FullHD 1090x1080 LED
OS
Windows 7 Home Premium 64bit
тоа и не се прави баш така. под 1 правиш шум на целата линија, а под 2 ако сатвиш и некое појачало отиде цело мало со интернет. Викни си од кабелската стручни лица ќе ти направат се како што треба и нема да те боли глава.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,807
Мислења
850,878
Членови
29,494
Најнов член
Nikimoler
На врв Дно