Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продадено Појачало Technics SU-V660 и тјунер Technics ST-600

Статус
Затворена за нови мислења.

manovj

Gaining Experience
15 ноември 2014
72
73
Скопје
manovj's setup  
Processor & Cooler
i7 3770K, Hyper212 Evo
Motherboard
ASUS Z77-A
PSU
550W
RAM
16GB
Video card
RX 570 4GB
Case
Deepcool Dukase V2
Mouse
G403
Keyboard
QuickFireTK Cherry MX Blue
Audio
Siberia V2
Monitor
VG249Q
OS
Windows 10
manovj додаде нов оглас:

Појачало Technics SU-V660 и тјунер Technics ST-600 - Проценка

Потребна е проценка, фала многу :D

Добиени на подарок пред некоја година бидејќи им седеа и фаќаа прашина, за на крај и кај мене да седат и фаќаат прашина. Буквално се расипа од седење и однесено е на сервис кај Боро кај Католичка, сега работи супер. Немаат видливи траги на користење. Го продавам бидејќи не сум дома често и не можам да го користам. Доаѓаат со кабли за струја и по некој RCA кабел. Слики кога ќе стигнам дома, најверојатно утре-задутре...

Видете го целиот оглас...
 

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3.820
5.788
Skopje
Што интервенција е извршена?
Инаку, за компоненти од 1989/90 година, јас не би очекувал повеќе од 100-120€ за комплет
 

manovj

Gaining Experience
15 ноември 2014
72
73
Скопје
manovj's setup  
Processor & Cooler
i7 3770K, Hyper212 Evo
Motherboard
ASUS Z77-A
PSU
550W
RAM
16GB
Video card
RX 570 4GB
Case
Deepcool Dukase V2
Mouse
G403
Keyboard
QuickFireTK Cherry MX Blue
Audio
Siberia V2
Monitor
VG249Q
OS
Windows 10
Контакт спреј на сите копчиња и потенциометри
 

manovj

Gaining Experience
15 ноември 2014
72
73
Скопје
manovj's setup  
Processor & Cooler
i7 3770K, Hyper212 Evo
Motherboard
ASUS Z77-A
PSU
550W
RAM
16GB
Video card
RX 570 4GB
Case
Deepcool Dukase V2
Mouse
G403
Keyboard
QuickFireTK Cherry MX Blue
Audio
Siberia V2
Monitor
VG249Q
OS
Windows 10
Неколку слики
Само на горната страна има по некоја грепка што се гледа минимално во добро осветлена соба, од напред нема ништо. 8.5/10
 

Атачменти

 • 1.jpg
  1.jpg
  1,5 MB · Прегледи: 61
 • 2.jpg
  2.jpg
  1,4 MB · Прегледи: 61
 • 3.jpg
  3.jpg
  2,6 MB · Прегледи: 58
 • 4.jpg
  4.jpg
  2,5 MB · Прегледи: 59

SaleSk

Arzt
20 април 2007
4.670
5.410
Ова појачало беше љубов на мојата младост, баш како што рече некој од пред 30 години. Еден ден си викав дека кога ќе соберам пари, мора да го купам.
Денес сваќам дека нема поента да го поседуваш. :/ Освен ако не ти го подарат. За жал. Ако го подаруваш, би го земал. Частам кафана
 

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3.820
5.788
Skopje
Ова појачало беше љубов на мојата младост, баш како што рече некој од пред 30 години. Еден ден си викав дека кога ќе соберам пари, мора да го купам.
Денес сваќам дека нема поента да го поседуваш. :/ Освен ако не ти го подарат. За жал. Ако го подаруваш, би го земал. Частам кафана
Немој така. Не си забележал дека во последно време во МК има тренд на Vintage-Zatoa-Мora-Da-e-Skapo?;)
Ќе се најде и за ова стопан, треба само трпение.
Шегата на страна, моја препорака на членот е да ги понуди во некоја ФБ група.
 
Последна промена:

manovj

Gaining Experience
15 ноември 2014
72
73
Скопје
manovj's setup  
Processor & Cooler
i7 3770K, Hyper212 Evo
Motherboard
ASUS Z77-A
PSU
550W
RAM
16GB
Video card
RX 570 4GB
Case
Deepcool Dukase V2
Mouse
G403
Keyboard
QuickFireTK Cherry MX Blue
Audio
Siberia V2
Monitor
VG249Q
OS
Windows 10
Фала ви другари за мислењата. Се продаде надвор од форум, може клуч.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.529
Мислења
964.348
Членови
34.902
Огласи
2.617
Најнов член
darko SNR
На врв Дно