• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Погледнете што прави телекабел...

Laki Luciano

Intern
27 мај 2008
332
3
И еден колега денеска ми покажува линк од speedtest како добил 5.5мбпс. До тој момент постојано ми се жалеше како преку ден едвај добива 512кбпс откако ја зголемиле брзината Телекабел. Дали денес се испуштиле нешто или? :chudenje:
 

ekonomist

On your way to fame
17 јуни 2008
1,108
525
Вака, првиот пакет од Телекабел е:
500 ден 6gb 4 мегабита download/512 килобита download
после 6 gb ti намалува брзина на 256/128(ќе го испробам ова за некој ден) и ништо не се доплаќа

Втор пакет:
до 50 gb 4 мегабита/512 килобита
од 50 до 100 gb 2 мегабита/256 килобита
над 100 gb 1 мегабит/128 килобита
500 ден. 6 гига
потоа се доплаќа најмногу уште 1000 денари

сега има добри понуди и од Cabletel но кај мене ги нема нив :( Се надевам дека Телекабел ќе понудат уште нешто подобро :D
 

goodboy

Intern
12 јануари 2008
849
21
500 ден 6gb 4 мегабита download/512 килобита download
после 6 gb ti намалува брзина на 256/128(ќе го испробам ова за некој ден) и ништо не се доплаќа

interesen paket samo da ne se deshava kako naslovot na temava :ua::lut2:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
И еден колега денеска ми покажува линк од speedtest како добил 5.5мбпс. До тој момент постојано ми се жалеше како преку ден едвај добива 512кбпс откако ја зголемиле брзината Телекабел. Дали денес се испуштиле нешто или? :chudenje:
ne znam dali se ispustile ali ete samo so se vrativ sega sednav na kom i simnav sleden del od toa sto sum pocnal i terase so 735...epa sega dali se ispustle....ama go koristam toj paket od 1500 den 4Mbp/s do 50 giga :D
 

ekonomist

On your way to fame
17 јуни 2008
1,108
525
Ја користам тоа што е до 6 гига и главно симнува со добра брзина од околу 500 килобајти во секунда, знае некогаш да падне, ама тоа се случува многу ретко :))
 

ekonomist

On your way to fame
17 јуни 2008
1,108
525
Ај и ја да се пофалам со брзината на ТЕЛЕКАБЕЛ. Само што ми останаа уште 50 мега од лимитот, па сеа сум од Ентернет да си симнам нов LINUX:(

 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
многу брз што немаш време print screen да на правиш си го фатил во последна секунда

ајде иде на подобро

да ми истече договорот од он нет таму септември одма си идам на некој друг кој ке биде подобар во тоа време :)
 

ekonomist

On your way to fame
17 јуни 2008
1,108
525
многу брз што немаш време print screen да на правиш си го фатил во последна секунда

ајде иде на подобро

да ми истече договорот од он нет таму септември одма си идам на некој друг кој ке биде подобар во тоа време :)
Братче, ќе има добри понуди во септември, барем така се најавува од Телеком, ОнНет, а сигурно ќе ги пратат и Телекабел и Кејблтел. Супер е од Телекабел, штета што мојот не е неограничен :D
 

ekonomist

On your way to fame
17 јуни 2008
1,108
525
Сеа проверувам сообраќај и ми останале уште 15 mb :( Дали некој користи од Телекабел интернет. Да ми каже дали е добра брзината после поминување на лимитот, инаку пиши 256/128, барем да можам добро да сурфам и да работам на МСН. Според тоа што го пиши би требало да можам, али едно е што пиши, можеби е поинаку во пракса :D
 

ekonomist

On your way to fame
17 јуни 2008
1,108
525
Имам 110ГБ потрошено сеа на Телекабел, ама уште кога имав 70-80 ми ја качија веб брзината на 7 мегабити(880kb/s рекорд) а П2П брзината си остана на 2 мегабита колку што е пакетот.
Ја имам стигнато до брзина од 750 kb/s, нешто не им е во ред ова, ме изненадуваат :D Се надевам нема да ме изненадат и на први.:plachko2:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,672
Мислења
862,061
Членови
30,034
Најнов член
Goxo43
На врв Дно