Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Погледнете го музичкото видео за Out of City, првиот AI анимиран спот во Македонија

ContentBot

Робот (content unit)
12 ноември 2021
246
805
www.IT.mk
Out of City е првиот македонски AI анимиран музички спот, дело на уметникот и музичар Александар Пешевски. Видеото е направено со алатките Runway AI и Movavi video editor, и за истото му биле потребни три дена.


View: https://www.youtube.com/watch?v=fU7TLbuM7IM&embeds_referring_euri=https%3A%2F%2Fit.mk%2F&source_ve_path=MjM4NTE&feature=emb_title
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.135
Мислења
975.327
Членови
35.446
Најнов член
plantsshopdubai
На врв Дно