• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Поевтино ДВД за Xbox

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Во Microsoft сфатија дека е крајно време да ја намалат цената за HD DVD Xbox 360.

Компанијата одлучи цената да биде намалена за 50 долари, што значи дека сега наместо 180, HD DVD Xbox ќе чини само 130 долари.Во компанијата се одлучиле за вакво намалување на цената заради конкурентот Toshiba.

Имено, во Toshiba, неодамна произведоа, а и го претставија самостојниот HD DVD player (овој продукт има ознака HD-A3), а стартната цена му беше 150 долари.

Ова го вознемири одговорните во Microsoft, бидејќи тие се свесни дека нивниот HD DVD може да работи исклучиво со Xbox 360.

Поевтините единици веќе се достапни на канадскиот и американскиот пазар, а многу скоро го најавуваат и доаѓањето на останатите пазари.

Извор: ИДИВИДИ
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,062
Мислења
861,339
Членови
29,919
Најнов член
ile009
На врв Дно