• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Подобрувањето на Vista се вика XP!

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Познатиот магазин CNET остро ја критикува најновата варзија на Windows - новитетот Vista и им препорачува на нејзините корисници да размислат да се вратат на XP.

Тој чекор многу си исплати вели CNET, оти Vista е "ѓубре"! Но, затоа XP со најновиот сервисен пакет SP3 го нуди досега најдоброто искуство со некој оперативен систем на Microsoft.

CNET го опишува XP SP3 како Vista без "ѓубрето".

Извор: Шпиц
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
Може ли да видиш дали во Шпиц случајно го пишува и линкот од оваа изјава.Мислам дека CNET не смее вака да си дозволи да се изрази во јавност а можно е и Мајкрософт да покрене пријава до CNET.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Може ли да видиш дали во Шпиц случајно го пишува и линкот од оваа изјава.Мислам дека CNET не смее вака да си дозволи да се изрази во јавност а можно е и Мајкрософт да покрене пријава до CNET.
Нема ништо линк, само текстот е. Сега барам да го најдам на интернет.
А оти да не смеј да се изразва вака? Freedom of speech!
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
Мене не ми пречи што е вака напишано така и така Мајкрософт не ми е ништо,само ми е чудно обично знам дека Ејпл вака се изразува према Мајкрософт во нивните презентации.А CNET кога излезе Виста се утепаа фалејќи ја а сега сосема друго.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Мене не ми пречи што е вака напишано така и така Мајкрософт не ми е ништо,само ми е чудно обично знам дека Ејпл вака се изразува према Мајкрософт во нивните презентации.А CNET кога излезе Виста се утепаа фалејќи ја а сега сосема друго.
Во право си за фалењето, баш сега то мислев ко бев на страницата на CNET. Ама со ги знам со мислат, можи нешто се имат замерено со Мајкрософт.
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
Мајкрософт како да води некоја војна еден против сите.Им се восхитувам како мирно без турбуленции ги прифаќаат навредите.Така треба,ќе покажат дека се најдобри
 
 • Ја почнал/а темата
 • #7

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Ами мирно ги профаќаат навредите и критиките дека се точи. Да не беа којзнај што ке напраеше.
 

vojkan

Intern
19 јуни 2007
404
4
Spic si go napishal tekstot na 'makedonski' nachin, taa kolumna e napishana od Don Reisinger na negoviot blog na CNET. Eve go linkot do blogot. Interesno e da se prochitaat i komentarite na blogot.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Шпиц малку претерал ама нема везе. Во секој случај прочитајте го изворот односно блогот Cnet и уверете се за коментарите за Windows Vista, без филување на "македонски начин".:bravo:
 

SwIPE

Intern
29 мај 2007
346
5
Ако им веруваме на новинариве за се' што ќе напишат - ништо не сме направиле. Како инаку ќе им се чита повеќе веста што ја напишале, ако истата не содржи некаков бомбастичен наслов или содржина. Тие ако не '' заплеткаат '' некоја работа, тогаш кој друг :ua:
 
 • Ја почнал/а темата
 • #13

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Што напрајја овие новинариве. Текстото во Шпиц нема врска со ова што е напишано.
Прости новинари!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,758
Мислења
849,948
Членови
29,460
Најнов член
Jkana
На врв Дно