• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Подобро од BUX.to е zaraboti.com

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

CD-ROM

Баниран/a
14 јуни 2008
9
0
Додека се замарате со bux.to да соберете $10 за да Ви биде уплатено на alertpay тогаш одете на zaraboti.com поддржува и PayPal и минимална исплата е $5
 

Nikol4e

Intern
12 јануари 2008
72
2
Ustvari ovde se raboti za http://www.crewbux.com/ samo preku sajtot nekoj saka da pridobie referenti:

2. Второ што треба да направите е да се регистрирате на CREWBUX веб страната со Вашите лични податоци притоа во Referrer полето да стои mkdelta (Тоа е нашиот Premium referrer од кој ќе имате бонус по секоја исплата на Вашата сметка).
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
Omg.. No Again..
10 Ваши кликнувања дневно = 0,1 USD
Yeah!

1 usd = ~40 ( доколку грешам исправете ме :) )
0,1 * 40 = 4 Денари! / дневно
OMG.. I'm rich! :bravo:

Жално што уште некој верува на вакви глупости..:plachko2:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

CD-ROM

Баниран/a
14 јуни 2008
9
0
Зошто сте толку скептични?!

Јас се зачленив и купив референти и што е најбитно мојот хостинг пакет 2 месеци веке ми е платен од тие што кликнуваат..
Јас не ни имам отидено да видам што се случува...

Само кога ке се соберат по 5 усд ги испракам на paypal и со него си плакам за хостингот..
Omg.. No Again..

Yeah!

1 usd = ~40 ( доколку грешам исправете ме :) )
0,1 * 40 = 4 Денари! / дневно
OMG.. I'm rich! :bravo:

Жално што уште некој верува на вакви глупости..:plachko2:
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
Ustvari ovde se raboti za http://www.crewbux.com/ samo preku sajtot nekoj saka da pridobie referenti:
.... да стои mkdelta (Тоа е нашиот Premium referrer од кој ќе имате бонус по секоја исплата на Вашата сметка).
лол ова како деца да мота еј дај ми го лижавчето ке ти дадам поголемо :isplashen:

овакви сајтови никогаш не сум посетил и не сум се регистрирал

еве нешто за сите кои одат по такви сајтови


Седнете поучете нешто ке ви се исплати повеќе него да тепате време со такви глупости
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
paypal mak ne e na lista
mozes samo da imaш доколку некој има доверба во тебе од странство и ти во него

леле ама сме лоши
дечкото уште од корен го исековме :)
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
@MetalGear
Podobro nie vaka da go iseceme otkolku nekoj da go isece na cisto......i da mu gi sobere parite:D
 
  • Ја почнал/а темата
  • #13

CD-ROM

Баниран/a
14 јуни 2008
9
0
Си го сечите паметот и сте со сосема поинакви свакања, а што е најлошо вие сте од онаа група на „луге“ што под интернет сваќаат само форум, messenger, skype, и ред други „работи“...

седнета малку и научете што уствари може да значи .com (дот ком) бизнис.

П.С. Јас си имам редовна работа,а што е најбитно од се, за некогаш што сум се потрудил 4-5 дена сега имам доволно за да користам хостинг план од 2 гб и 200 гб трафиц а притоа да не биде на free сервер. Всушност планирам и да купам 500 референти наместо да му ги отворам очите на вакви како вас..


1 000 000 пати сум пишман што се зачленив на форумов, и што пробувам да убедам ДЕЦА кои уште од тато бараат пари за во град!

Чао и фала за „пријатното“ изненадување!
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
@CD-ROM
1.Никој со сила не те тера да седиш овде.
2.Секој си има право на свое мислење. Јас на пример не почитувам вакви начини на заработка.
3.
Си го сечите паметот и сте со сосема поинакви свакања, а што е најлошо вие сте од онаа група на „луге“ што под интернет сваќаат само форум, messenger, skype, и ред други „работи“...
Некои луѓе тука работаат и си имаат многу попаметна работа отколку на некоја страна да кликаат (пр. си програмираат и работаат со веб дизајн и графика)
4.Чао
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
Си го сечите паметот и сте со сосема поинакви свакања, а што е најлошо вие сте од онаа група на „луге“ што под интернет сваќаат само форум, messenger, skype, и ред други „работи“...
како можеш да клеветиш така а да не познава никого од нас

прво и јас сум web development и го искористувам моето знаење многу подобро него да кликам ова онаседнета малку и научете што уствари може да значи .com (дот ком) бизнис.
ај молим ти се дај подучи ме малку

ерате на референти ads е готова сега следува нова ера :LOL:

1 000 000 пати сум пишман што се зачленив на форумов, и што пробувам да убедам ДЕЦА кои уште од тато бараат пари за во град!
Чао и фала за „пријатното“ изненадување!

немој само пишман аџија да се сториш

бтњ имам 22 години и уште од 15-16 сум се осамостоил т.е. не барам пари за чаршија ова она

а и студент сум:muahaha:
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
CD-ROM 80% од постовите на форумов ти се спам.
Ако намерата ти е само да се рекламираш себе си и ништо повеќе, најдобро сега во моментов да напуштиш.

Претходните user-и ти ги баниравме. Гледам сега си се поправил ама жалам што пак одиш во погрешен правец :|

Прочитај го првото правило на форумов и неговото објаснување тука: http://it.com.mk/forum/showthread.php?t=1444

Сметај го ова и како опомена за бан.


P.S. Забележав дека многумина мислат дека категориите Е-Бизнис и Е-Маркетинг се наменети за спамирање на своите бизниси/сајтови.. Во голема заблуда се. Жално :/
 
  • Ја почнал/а темата
  • #17

CD-ROM

Баниран/a
14 јуни 2008
9
0
што муабет ќе правам со вас..... ?!
деца!

поседете на форумов и сигурно ќе најдете нешто од Вашата работа што же ви користи (програмирање: VB, VB.NET, C#, ASP.... да не редам)...

ако добро имам забележано форумов се однесува на ИТ во македонија а станал од типот на motika.com.mk

:LOL::LOL::LOL::LOL::LOL::LOL::LOL::LOL::LOL::LOL::LOL::LOL:

Сите програмери идете на codeproject.com

@CD-ROM
1.Никој со сила не те тера да седиш овде.
2.Секој си има право на свое мислење. Јас на пример не почитувам вакви начини на заработка.
3.

Некои луѓе тука работаат и си имаат многу попаметна работа отколку на некоја страна да кликаат (пр. си програмираат и работаат со веб дизајн и графика)
4.Чао
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Темава не е избришана затоа што некои членови се потрудиле да одговорат и се сосема во право.

Што се однесува до CD-ROM најдобро напушти го форумов сега, па можеби некогаш во иднина ќе си ги преиспиташ своите ставови и ќе се вратиш, како што сториле и некои други на форумов.
Следен пост како тој од погоре ќе ме натера да те банирам, толку.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,722
Мислења
856,075
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно