• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Подлога за глушец

• Ја почнал/а темата

aleksp

Intern
26 септември 2008
5
0
Здраво

сакам да купам добра (читај gamer-ска) подлога за глушец и спремен сум да дадам најмногу 20 евра за неа

критериуми за добра подлога:

• квалитет
  • димензии (што поголема тоа подобра)

досега единствено што најдов е Razer Mantis (Control и Speed) во Nevada:
http://www.nevada.com.mk/pd864357195.htm?categoryId=352
а таа ми е прескапа

дали некој знае каде на друго место може да се најде некоја добра подлога?

btw, имам Logitech G9

Поздрав

• Ја почнал/а темата

aleksp

Intern
26 септември 2008
5
0
Да видиш некој пад од steelseries?
Само незнам дали има во Македонија,најверојатно ќе треба да порачаш од нет... http://www.steelseries.com/ чек ит аут...
најефтиниот е 7 евра, а поштарината е 18 :ua:

иначе ептен би го земал оној Steelpad Qck од 10 евра, да го имаше кај нас или да не беше поштарината толкава

фала сепак :)

Steelseries има едно парче во Нико во ГТЦ ама како и сите други делови во Нико е ужасно overpriced - 2700 денари.

Моја препорака, види што имаат во Сет од Кулермастер, јас имам CM X-Pad 3 и го земав 700 денари. Ама не е текстил него алуминиум.

• Ја почнал/а темата

aleksp

Intern
26 септември 2008
5
0
Steelseries има едно парче во Нико во ГТЦ ама како и сите други делови во Нико е ужасно overpriced - 2700 денари.

Моја препорака, види што имаат во Сет од Кулермастер, јас имам CM X-Pad 3 и го земав 700 денари. Ама не е текстил него алуминиум.
фала, ќе го ѕирнам овој од Сет... а во Нико ГТЦ бев минатата недела и немаа ништо

Elektrikz

Intern
21 септември 2008
473
12
Велес - Скопје
најефтиниот е 7 евра, а поштарината е 18 :ua:

иначе ептен би го земал оној Steelpad Qck од 10 евра, да го имаше кај нас или да не беше поштарината толкава

фала сепак :)
Нишо,се обидов да помогнам...

пробај најди некој настаро да не продава по гејмерскиве форуми...

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,560
Мислења
823,348
Членови
28,067
Најнов член
Dacmac92
На врв Дно