1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Подигање пари од Bitcoin

Дискусија во форумот 'Дигитални Крипто-валути' започната од krcko, 15 Февруари 2020.

 1. krcko

  krcko
  Intern

  8
  1
  12 Февруари 2020
  Женско
  Здраво

  Ме интересира кој се опциите кај нас за подигање пари од биткоин, освен банкарски трансфер и продавање на биткоини на физичко лице. Побарав на нет, гледам има доста биткоин дебитни картички, но за жал скоро никоја не ја подржува Македонија. Друга опција е за вадење преку биткоин атм машини во Грчка (дали некој го има пробано ова)

  Поздрав
   
  На stefan_off му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Garfield'

  Garfield'
  Gaining Experience

  257
  55
  18 Јануари 2019
  Машко
  косово,бугарија ако имаш другар нека ги извади тој,ти неможеш у мк,освен да го продадеш на некој што сака да купи во мк.
   
 3. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,784
  1,159
  28 ноември 2015
  Машко
  Ако не си еу граѓанин имаш многу малку опции.
  Една е да му продадеш на некој заинтересиран по огласи/форуми. Имаше берза 5% на трансакциска но плаќаш 5% данок на добивка и 10% персонален данок.
  Ако си еу граѓанин
  Правиш револут акаунт, ги продаваш комините на kraken/coinbase
  Sepa transfer 0.6€
  Claim your Revolut gift | Revolut DE
   
 4. krcko

  krcko
  Intern

  8
  1
  12 Февруари 2020
  Женско
  Фала на одговорите. Не сум ЕУ граѓанин.
   

Сподели

Вчитување...