1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Подарувам хп ласерски принтер

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gocetan, 23 ноември 2017.

 1. VerifiedUsers Overlay
  gocetan

  gocetan
  Gaining Experience

  179
  173
  6 oктомври 2011
  Машко
  HP Laserjet 1000 1000_Printers-ds.jpg
   
  Alucard, Luca Toni, NecrotoX и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. Luidgi

  Luidgi
  On your way to fame

  807
  844
  24 Февруари 2008
 3. VerifiedUsers Overlay
  gocetan

  gocetan
  Gaining Experience

  179
  173
  6 oктомври 2011
  Машко
 4. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,371
  8,824
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Не го подарувај бе , во овој има уште 10 години принтање
   
  На masterficx и gocetan им се допаѓа ова.
 5. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  1,085
  1,195
  11 Март 2011
  Робустен, квалитетна пластика, фидер 250 листа, евтин тонер ... единствена мана е што нема 64 битен драјвер. Има некои туторијали како да се печати преку XP mode, но не и нативен драјвер за 64 битен OS. Уште почудно е што нема ни за Линукс.
   
 6. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,006
  4,269
  28 oктомври 2008
  Јас имам ист таков и принта без проблем на 8-ца. Т.е принташе до скоро нешто почна да ја кине хартијата...
   
  На gocetan му/ѝ се допаѓа ова.
 7. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  1,085
  1,195
  11 Март 2011
  На 64 битна 8-ка? Јас на 7 х64 не успеав да инсталирам драјвер, официјален имаше последно за XP, кој даваше грешка дека не е за 64 битен оперативен. На крајот купив нов принтер. Ако си успеал на 64 секоја чест.
   
  На gocetan му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,006
  4,269
  28 oктомври 2008
  Всушност се работи за 1150, ама тие се скоро идентични...
  viber image.jpg
   
  На gocetan му/ѝ се допаѓа ова.
 9. VerifiedUsers Overlay
  gocetan

  gocetan
  Gaining Experience

  179
  173
  6 oктомври 2011
  Машко
  Со здравје да го користи Luidgi
  Темата може да се затвори.
   

Сподели

Вчитување...