1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Подарувам стар принтер Epson C48

Дискусија во форумот 'Скенери и принтери' започната од bobi2006, 28 Март 2018.

 1. bobi2006

  bobi2006
  Gaining Experience

  88
  50
  6 Април 2011
  Принтерот не е користен 3 месеци,предходно престана да принта во колор,црната боја си беше ок.Го поклонувам без каблите што беа со него.Каросериски е доста зачуван па можеби ќе му се најде на некој,жал ми е да го фрлам во контејнер.Ако има некој заинтересиран нека ме контактира на 070-733-330,живеам во Карпош 4.
  Темата ја отварам овде затоа што ја немам "смешната" привилегија да пишувам во соодветната тема.
  и ајде ми фалат уште 28 допаѓања да можам да огласувам....
  [​IMG][​IMG]
   
  Последна промена: 28 Март 2018
  На red dragon, Dux, Daniel86 и уште 22 други им се допаѓа ова.
 2. bobi2006

  bobi2006
  Gaining Experience

  88
  50
  6 Април 2011
  Резервиран до утре вечер.....
   
  На snowkit и Tajson им се допаѓа ова.
 3. bobi2006

  bobi2006
  Gaining Experience

  88
  50
  6 Април 2011
  Откажана резервацијата!

  Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
   
 4. maci

  maci
  On your way to fame

  2,889
  622
  2 Април 2008
  јас ќе го земам.
  ми треба принтер за со црна боја.
   
 5. bobi2006

  bobi2006
  Gaining Experience

  88
  50
  6 Април 2011
  Ок,ама не заборавај принтерот не е користен цели три месеци можеби му треба чистење на главите!

  Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
   
 6. maci

  maci
  On your way to fame

  2,889
  622
  2 Април 2008
 7. maci

  maci
  On your way to fame

  2,889
  622
  2 Април 2008
  му ставив нови бои,вчера го пуштав и сабајле.
  сега има боја а покажува дека нема,
  како да го излажам или ресетирам?
   
 8. maci

  maci
  On your way to fame

  2,889
  622
  2 Април 2008
  Подарен,клуч

  Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
   

Сподели

Вчитување...